• 0
pawdob7

Dlaczego powstało to forum.

Pytanie

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie dlaczego powstało kolejne forum o śJ, skoro istnieją inne? Śpieszę z wyjaśnieniami:

forum to zrodziło się głównie w wyniku zapotrzebowania ze strony byłych forumowiczów serwisu watchtower.org.pl Tam większość z nas się poznała i miała okazje prowadzić rozmowy. Niestety coraz częściej pojawiały się sygnały, że dysponenci tamtej przestrzeni nie traktują forumowiczów partnersko, że dochodzi do zastraszania wyrzuceniem, a w ostatnim czasie pojawiło się niesygnalizowane usuwanie użytkowników. Wielu forumowiczów tamtego serwisu zaczęło głośno mówić o skrytobójstwie, o zarozumiałej postawie administratora i moderatora oraz o arogancji przejawiającej się w milczeniu na zapytania.

Zaczęły również coraz częściej docierać głosy, że dysponenci tamtego serwisu skrzętnie ukrywają swoją tożsamość wyznaniową, co w mojej opini nie było do końca grą fair. Należy bowiem wiedzieć, że byli Świadkowie Jehowy są szczególnie wrażliwi na niejawne działania oraz jakiekolwiek angażowanie w inne ruchy religijne ( choćby przez same przebywanie w takim otoczeniu ).

Jednym słowem pojawił się problem. Natomiast życie mnie nauczyło, że problemy są po to, aby je rozwiązywać :) Dlatego nie wykłócałem się o nic z dysponentami tamtej przestrzeni, nie obraziłem nikogo ani na nikogo się nie obraziłem. Po prostu założyłem nowe forum, które oddaję Wam do użytku. Czujcie się jak u siebie w domu. To po prostu NASZ/WASZ dom! Już nie musicie czuć ciężkiego oddechu na plecach.

Na tym forum nie będzie też zasypywania czytelników newsami w stylu: "Pewien śJ z Kanady zaszlachtował rodzinę siekierą" Forum to nie stawia sobie za cel wykazywania wyższości nad kimkolwiek, nie służy do zwalczania związku wyznaniowego śJ, ani nie służy do gnębienia szeregowych członków. Forum jest platformą do wymiany myśli i poglądów związanych z szeroko pojętą tematyką Świadków Jehowy.

Nie ukrywam, że tworząc forum świadomie skorzystałem z oprogramowania IP.Board 3 Nie od dziś bowiem wiadomo, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka :) Proponuję rejestrować się tutaj z tymi samymi nickami i awatarami tak, żeby zachować ciągłość wirtualnych tożsamości i móc komfortowo rozmawiać.

A zatem witajcie we własnym domu!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

39 odpowiedzi na to pytanie

• 0

Pisał to "jasnowidz", widzący w 2010r. przyszłość tego forum? A może to jakaś podróż w czasie?

Ta, jasne. Dziwnym trafem jeszcze nikt Ci nie wbił skrycie noża w plecy. U Zabiełły wyleciałabyś po 1 poście. Po kiego tu w ogóle siedzisz, skoro tutaj taki wielki ucisk?

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 1

AliceInChains, no masz rację, to jest nieelegancko, ale co ja zrobię, jestem bezczelna i nieelegancka.

Ale skoro ja na ludzi wyszlam, to dla Uncji tez są jakieś szanse.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Zapewne wielu z Was zadaje sobie pytanie dlaczego powstało kolejne forum o śJ, skoro istnieją inne? Śpieszę z wyjaśnieniami:

forum to zrodziło się głównie w wyniku zapotrzebowania ze strony byłych forumowiczów serwisu watchtower.org.pl Tam większość z nas się poznała i miała okazje prowadzić rozmowy. Niestety coraz częściej pojawiały się sygnały, że dysponenci tamtej przestrzeni nie traktują forumowiczów partnersko, że dochodzi do zastraszania wyrzuceniem, a w ostatnim czasie pojawiło się niesygnalizowane usuwanie użytkowników. Wielu forumowiczów tamtego serwisu zaczęło głośno mówić o skrytobójstwie, o zarozumiałej postawie administratora i moderatora oraz o arogancji przejawiającej się w milczeniu na zapytania.

Zaczęły również coraz częściej docierać głosy, że dysponenci tamtego serwisu skrzętnie ukrywają swoją tożsamość wyznaniową, co w mojej opini nie było do końca grą fair. Należy bowiem wiedzieć, że byli Świadkowie Jehowy są szczególnie wrażliwi na niejawne działania oraz jakiekolwiek angażowanie w inne ruchy religijne ( choćby przez same przebywanie w takim otoczeniu ).

Jednym słowem pojawił się problem. Natomiast życie mnie nauczyło, że problemy są po to, aby je rozwiązywać :) Dlatego nie wykłócałem się o nic z dysponentami tamtej przestrzeni, nie obraziłem nikogo ani na nikogo się nie obraziłem. Po prostu założyłem nowe forum, które oddaję Wam do użytku. Czujcie się jak u siebie w domu. To po prostu NASZ/WASZ dom! Już nie musicie czuć ciężkiego oddechu na plecach.

Na tym forum nie będzie też zasypywania czytelników newsami w stylu: "Pewien śJ z Kanady zaszlachtował rodzinę siekierą" Forum to nie stawia sobie za cel wykazywania wyższości nad kimkolwiek, nie służy do zwalczania związku wyznaniowego śJ, ani nie służy do gnębienia szeregowych członków. Forum jest platformą do wymiany myśli i poglądów związanych z szeroko pojętą tematyką Świadków Jehowy.

Nie ukrywam, że tworząc forum świadomie skorzystałem z oprogramowania IP.Board 3 Nie od dziś bowiem wiadomo, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka :) Proponuję rejestrować się tutaj z tymi samymi nickami i awatarami tak, żeby zachować ciągłość wirtualnych tożsamości i móc komfortowo rozmawiać.

A zatem witajcie we własnym domu!

Czas leci nieubłaganie, wzięło mnie na wspominki, gdzie ja bylem wówczas, gdy pawdob7 zakładał to forum.

Dla mnie był to okres dużych zmian zawodowych, osobistych i rodzinnych.

Nie będę pisał, że po tych 5 latach cos się zmieniło, że jestem mądrzejszy czy inne takie farmazony.

Jedno co zobaczyłem u siebie to że jestem inny, lepszy czy gorszy, nie wiem, nie mi sądzić.

A u Was?

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Niestety coraz częściej pojawiały się sygnały, że dysponenci tamtej przestrzeni nie traktują forumowiczów partnersko, że dochodzi do zastraszania wyrzuceniem, a w ostatnim czasie pojawiło się niesygnalizowane usuwanie użytkowników. Wielu forumowiczów tamtego serwisu zaczęło głośno mówić o skrytobójstwie, o zarozumiałej postawie administratora i moderatora oraz o arogancji przejawiającej się w milczeniu na zapytania.

Pisał to "jasnowidz", widzący w 2010r. przyszłość tego forum? A może to jakaś podróż w czasie?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Ta, jasne. Dziwnym trafem jeszcze nikt Ci nie wbił skrycie noża w plecy. U Zabiełły wyleciałabyś po 1 poście. Po kiego tu w ogóle siedzisz, skoro tutaj taki wielki ucisk?

Siedzi, bo tu, w przeciwieństwie do zboru, może głośno powiedzieć co myśli. Bez udawania. I nie skończy się to komitetem sądowniczym, lecz co najwyżej jakąś kłótnią   :D

Edytowane przez Gandalf
literówka
3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Soedzi, bo tu, w przeciwieństwie do zboru, może głośno powiedzieć co myśli. Bez udawania. I nie skończy się to komitetem sądowniczym, lecz co najwyżej jakąś kłótnią  :D

Masz rację Gandalf.  To wazne moc mowic o watpliwosich. Cena uczestnictwa w forum jest bardzo wysoka - jesli chodzi o mnie.. Z jednejstrony wypowiadam watpliwosi- w dialogu  z drugiej dla tego samego dialogu obserwuje i czytam innych Ilosc nienawisci złosci kurwiochujenia z jaką musze sie zderzyc nadwątla to co we mnie dobre Uwolnienie watpliwosci to ulga, absorbcja tego zła ktore tu tkwi to ciezar

Zetkniecie z tymi ktorzy kiedys byli w Organizacji a teraz sa tu i sa obrzydliwi, prawdziwi ale obrzydliwi powoduje ze zastanawiam sie ilu jeszcze udawaczy jest w Organizacji i czy gdyby ja od nich uwolnic byłoby lepiej ?

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Masz rację Gandalf.  To wazne moc mowic o watpliwosich. Cena uczestnictwa w forum jest bardzo wysoka - jesli chodzi o mnie.. Z jednejstrony wypowiadam watpliwosi- w dialogu  z drugiej dla tego samego dialogu obserwuje i czytam innych Ilosc nienawisci złosci kurwiochujenia z jaką musze sie zderzyc nadwątla to co we mnie dobre Uwolnienie watpliwosci to ulga, absorbcja tego zła ktore tu tkwi to ciezar

Zetkniecie z tymi ktorzy kiedys byli w Organizacji a teraz sa tu i sa obrzydliwi, prawdziwi ale obrzydliwi powoduje ze zastanawiam sie ilu jeszcze udawaczy jest w Organizacji i czy gdyby ja od nich uwolnic byłoby lepiej ?

To jak pietnujesz innych i sama sie stroisz w piorka cnotliwej, milej i dobrej jest wprost obrzydliwe....

TFU!

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Tak sobie myślę, że najlepiej po prostu nie być w żadnej organizacji :) Wedle jakich kryteriów oddzielać ziarno od plew? Skąd wiemy, że ten, który jest dobry i szlachetny na sali, nie jest skurwielem, który znęca się nad żoną? I odwrotnie, ten niemiły mruk, który z obrzydzeniem podaje rękę przy witaniu, może mieć złote serce.

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Największymi udawaczami w organizacji są członkowie ciała kierowniczego. Gdyby ją od nich uwolnić, istotnie byłoby lepiej. Aczkolwiek zapewne na krótko, natura nie znosi próżni, ich miejsce natychmiast zajęliby kolejni hipokryci.

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Uncja czemu starasz się widzieć w ludziach tylko wrogów?

Dobrzy ludzie to nie tylko ŚJ.

Ciężko to tobie zaakceptować ale to prawda.

4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Największymi udawaczami w organizacji są członkowie ciała kierowniczego. Gdyby ją od nich uwolnić, istotnie byłoby lepiej. Aczkolwiek zapewne na krótko, natura nie znosi próżni, ich miejsce natychmiast zajęliby kolejni hipokryci.

Tak myslisz?CK ma wpływ ale zy sa najwiekszymi udawczami - mysle e porownywalnymi do innych....a w porownaniu do wielkich tego swiata sa jak drobne cwaniaczki z tym ze wielcy tego swiata to nie wzorzeca do wzorca im daleko...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Uncja ja jestem oficjalnie SJ 29 lat ale nigdy nie dzieliłem ludzi na lepszych (SJ) i gorszych (nie SJ). Takie miałem jakieś naturalne myślenie, gdzie jeszcze nie było internetów . Książkę Bednarskiego czytałem w latach 90, wymieniając się z zainteresowanym, że on weźmie ST jak ja wezmę książkę W.B.

Uncja długa droga przed tobą.

Edytowane przez Marek
2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Uncja czemu starasz się widzieć w ludziach tylko wrogów?

Dobrzy ludzie to nie tylko ŚJ.

Ciężko to tobie zaakceptować ale to prawda.

Nie Marku nie Sa wrogowie sa i sprzymierzncy

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie Marku nie Sa wrogowie sa i sprzymierzncy

A kto tu jest twym sprzymierzeńcem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie mogę odpowiedzieć to nie jest dobra strategia......

Mogę powiedziec kto jest wrogiem - ale nie wiem czy warto wsadzac kij w mrowisko

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Mogę powiedziec kto jest wrogiem - ale nie wiem czy warto wsadzac kij w mrowisko

Ja pier..., to już lepiej siedzieć w zborze, niż wysiadywać w miejscach które traktuje się jak pole bitwy z wrogami, sojusznikami, i kijami w mrowiskach. Niektórzy wielce by skorzystali na posłuszeństwie radom niewolnika by do internetu nie zaglądać.

Edytowane przez gruby drab
wulgaryzm
4 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

"Mówcie prawdę z bliźnim swoim". Amen :)

Śmiało, śmiało, tutaj komitetu nie będzie :) Najwyżej "za karę" zbombardujemy Cię miłością :D

Ja pier..., to już lepiej siedzieć w zborze, niż wysiadywać w miejscach które traktuje się jak pole bitwy z wrogami, sojusznikami, i kijami w mrowiskach. Niektórzy wielce by skorzystali na posłuszeństwie radom niewolnika by do internetu nie zaglądać.

To się dopiero nazywa syndrom oblężonej twierdzy, i to × 2 :)

Edytowane przez gruby drab
edycja cytatu
2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Sama napisałaś, że jesteś tu po to aby wsadzać kij w mrowisko.

Włóż ten kij i zobacz co zrobią mrówki

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

do wielkich tego swiata sa jak drobne cwaniaczki z tym ze wielcy tego swiata to nie wzorzeca do wzorca im daleko...

Należą do awangardy cwaniaczków. A to dlaczego? Choćby dlatego, że nigdy nie chcą przyznać się do winy. Taka taktyka, na którą daje się nabrać kilka milionów ludzi na tym łez padole.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Jak każdy polityk, nigdy nie przyzna się do winy

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Jak każdy polityk, nigdy nie przyzna się do winy

Niestety, pod tym względem są gorsi od znienawidzonego 'Babilonu Wielkiego'... Tak, można ich określić właśnie w kryteriach politycznych - po ewentualnym okazaniu skruchy byliby spaleni...

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

lepiej siedzieć w zborze, niż wysiadywać w miejscach które traktuje się jak pole bitwy z wrogami, sojusznikami, i kijami w mrowiskach.

Lepiej bic sie z cudzymi myslami niz z własnymi......to po pierwsze

Po drugie nie mowie o forum mowię o całokształcie mojego otoczenia chłopcze więc gdybys był łaskaw wstrzymac sie z tym pier... i zastanowic jak sam odbierasz całokształt swego otoczenia z uwzlednieniem forum - jak sam odbierasz tu ludzi na ile jestes ufny/nieufny ....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

więc gdybys był łaskaw wstrzymac sie z tym pier... i zastanowic jak sam odbierasz całokształt swego otoczenia z uwzlednieniem forum - jak sam odbierasz tu ludzi na ile jestes ufny/nieufny ....

Już lecę, a ty odłóż ten patyk i zostaw w spokoju mrowisko,.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

...i kurwiochujenia ...

uncja! nie poznaję Cię!

Hamuj się !

Zachowuj się!

Bo jutro komitet!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
  • 0

Nie strasz komitetem znajdz inne słowo nie eufemizm, nie kropki nie opis typu wulgaryzmy ae cos co oddaje moc i rynsztokowosc ubrana w rzekomy dowcip i luz a bedącą przetoką dla wylewającej sie żółci

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach