DreamMaster

Pamiątka 2016 obecność

254 postów w tym temacie

Wybiera się ktoś na tą uroczystość? ;)

Jeśli chodzi o mnie to postanowiłem że jednak całkowicie nie zerwę kontaktu ze zborem..... i na corocznej pamiątce zamierzam być.Trochę dla rodziny i trochę z sentymentu ;)

Zachęcam do wypowiedzi wasz ukochany brat w odstępstwie DM! :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się zastanawiam nad słowem "uroczystość".

Co jest elementem tego co się składa na "uroczystość".

Odświętny ubiór pewnie nie, bo taki zawsze mają ŚJ na zebraniach, jak zauważyłem.

Przemówienie? Też jest co niedziela.

No chyba że te "puszczanie w obieg" talerzyków i kielichów i okazyjne kazanie o chlebie i winie, które Apostołowie spożywali, a my nie ;) :

„Jedynie członkowie namaszczonego ostatka spożywają symbole podawane z rąk do rąk. Po krótkiej modlitwie puszcza się w obieg najpierw chleb, a następnie po jeszcze jednej modlitwie – wino. Chleba i wina nie podaje się razem. Kto uczestniczy w sposób ‚godny’, ten powinien skorzystać z obu symboli” (Strażnica Rok XCVII [1976] Nr 3 s. 22).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja się zastanawiam nad słowem "uroczystość".

Co jest elementem tego co się składa na "uroczystość".

Odświętny ubiór pewnie nie, bo taki zawsze mają ŚJ na zebraniach, jak zauważyłem.

Przemówienie? Też jest co niedziela.

No chyba że te "puszczanie w obieg" talerzyków i kielichów i okazyjne kazanie o chlebie i winie, które Apostołowie spożywali, a my nie 

W dzień ów odświętny nie ogląda się telewizji, ni nie gra w gry wideo - jako nakazuje tradycja ludowa.

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli chodzi o mnie to postanowiłem że jednak całkowicie nie zerwę kontaktu ze zborem..... i na corocznej pamiątce zamierzam być.Trochę dla rodziny i trochę z sentymentu ;)

Nie idę. Byłem w zeszłym roku i przekonałem sie, ze szkoda czasu. Poza tym, skręcało mnie interpretacja wersetów i wyrywanie ich z kontekstu.

6 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W dzień ów odświętny nie ogląda się telewizji, ni nie gra w gry wideo - jako nakazuje tradycja ludowa.

U mnie jeszcze unikało się picia alkoholu. Mimo, że zawsze był odświętny obiad, to bez wina. A ja zawsze w sobie miałam rogaty gen i jak coś było zabronione, to tym bardziej było atrakcyjne :) 

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie najbardziej zniechęca do pójścia na pamiątke reakcja miejscowych starszych. Ponad 0,5 roku nie byłem na zebraniu  a jak starsi do mnie dzwonili to zlewałem ich telefony a teraz przyjdę na pamiątke i znów wujkowie będą się mną interesować kiedy ja nie mam ochoty na żadne rozmowy z nimi ;0

Edytowane przez DreamMaster

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli wierzysz w Pamiątkę, podawanie talerzyka i zbór to gratulacje, a jeśli nie to totalna obłuda!!!,,

2 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jeszcze unikało się picia alkoholu. Mimo, że zawsze był odświętny obiad, to bez wina. A ja zawsze w sobie miałam rogaty gen i jak coś było zabronione, to tym bardziej było atrakcyjne :)

Teraz rozumiem Twoją fryzyrę. Mogłaś pod nią ukryć ten gen :lolu:

6 osób lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja na pewno zostanę zaproszony osobiście więc jeszcze nie wiem jak to obejść...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

U mnie jeszcze unikało się picia alkoholu. :)

U Ciebie tak, ale gdzie indziej nie.

*** w14 15.11 s. 17 ***

W niektórych krajach nasi współwyznawcy spożywają do posiłków przed zebraniami napoje alkoholowe w umiarkowanych ilościach. Podczas Paschy używano czterech kielichów wina. Kiedy Jezus ustanawiał Pamiątkę, polecił apostołom pić wino, które wyobrażało jego krew (Mat. 26:27).

Umiarkowanie? :)

To rzecz względna. :)

Edytowane przez Roszada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

DM, ja też nie idę na Pamiątkę. Dla mnie to bez sensu - zanim zdecydowałam, że odchodzę przez prawie rok chodziłam na zebrania mając świadomość stosowanej tam psychomanipulacji. Czekałam aż mój organizm powie "dość". I tak się stało - po prawie roku na samą myśl, że mam iść na zebranie robiło mi się słabo i mnie mdliło. Odeszłam i wiem, że nigdy nie chcę tam wrócić. Do macierzystego zboru nie pójdę. Może za parę lat, gdy już wszystko ucichnie pójdę do jakiegoś zboru w ktorym mnie nie znają- tak dla rozrywki... Choć tak poważnie to... Mam nadzieję, że za kilka lat ten temat będzie mi odległy i nierealny, jakby mój pobyt u sj by tylko snem ;)

Pamiątce w roku 2016 mówię stanowczo - NIE. :D

A jesteś cały czas w papierach śj czy oficjalnie poza "Bożą Organizacją"? ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można się czepiać czy to święto czy nie .To tak samo ją by świadek powiedział ,że Boże Narodzenie nie jest świętem, tylko pogańskim zwyczajem.Ja nie pójdę i to będzie drugi raz .Po co mam iść skoro dla mnie jest to zwyczaj-choć dla innych święto- który przestał mieć jakikolwiek znaczenie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można się czepiać czy to święto czy nie .To tak samo ją by świadek powiedział ,że Boże Narodzenie nie jest świętem, tylko pogańskim zwyczajem.Ja nie pójdę i to będzie drugi raz .Po co mam iść skoro dla mnie jest to zwyczaj-choć dla innych święto- który przestał mieć jakikolwiek znaczenie.

To najlepiej podaj nam różnice w normalnym wykładzie niedzielnym a Pamiątkowym.

Oraz w normalnej mszy a tej na Boże Narodzenie.

Sam jestem ciekaw.

Powyżej ktoś napisał, że to tylko dodatkowe zebranie i że nie widać święta.

Czy zaprasza się później np. gości do domu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Różnica jest taka, że niektórzy starsi się go boją, bo... nie wiadomo dlaczego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziewiątka jak zwykle nie zrozumiał moich dociekań i odebrał je jako atak na "święto".

Mnie zawsze intryguje dlaczego ŚJ z takim zapałem zapraszają na Pamiątkę, czyżby tylko dlatego, że im nakazują?

Doszukiwałem się jakiegoś udawania na nich twarzach, że to naprawdę święto, ale nie znajdywałem jakichś oznak.

Może oni jednak wierzą w to, że to święto.

Tylko jedno w roku i może właśnie dlatego robi to na nich wrażenie.

To nie spowszednieje.

Widać z tego, że jak by było więcej tych świąt, to też pewnie by się cieszyli i jakoś odświętnie zachowywali.

A może cieszy ich to tylko dlatego, że nikt inny tego samego dnia nie świętuje, no chyba, że wypada akurat Wielki Czwartek czy Piątek albo Wielkanoc.

Edytowane przez Roszada

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pewnie nie pojde. Spozyje znowu w samotnosci. Chyba, ze uda sie znowu thomasowi z Betel urzadzic pamiatke dla nas .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Roszada napiszę jak wrócę na razie jadę do lasu na roboty .Miejsce piękne ale nie ma tam zasięgu .Nie ma też internetu ,funkcjonuje się zgodnie z cyklem światła.Dla świadków naprawdę to święto ,choć ostatnio troszeczkę CK pomniejsza znaczenie tego święta dla tak zwanych drugich owiec.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym poszedł, ale nie sam.

Przynajmniej ze 6 osób by musiało iść.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważaj:

Zamiast po prostu zająć miejsce i czekać na rozpoczęcie programu, z ciepłym uśmiechem witaj gości oraz osoby nieczynne.

https://www.jw.org/pl/publikacje/program-zebran-swiadkow-jehowy/marzec-2016-mwb/program-zebrania-7-13marca/witajmy-gosci-na-pamiatce/

Edytowane przez Halik

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamiast po prostu zająć miejsce i czekać na rozpoczęcie programu, z ciepłym uśmiechem witaj gości oraz osoby nieczynne.

Jak sie czlowiek uczy cieplego usmiechu? Jest jakas broszurka ktora pokazuje szczery usmiech? Moze jakis pokaz? Scenka rodzajowa? Komiks? Zaznacz cieply usmiech!

To zdanie mowi bardzo wiele o Swiadkach....

3 osoby lubią to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętam czasy gdy było parę osób leżących bez możliwości obecności na pamiątce to starsi jeździli do takich braci i tam organizowali pamiątkę .W zborze w którym byłem starszym było nas trzech a takich leżących było pięcioro .Do domu wracaliśmy o trzeciej w nocy.Mogę jeszcze powiedzieć ,że gdybyśmy odpuścili to ci bracia mieliby ogromne pretensję zawsze czekali z niecierpliwością .Zwłaszcza ,że były to osoby starsze.

O właśnie. Też to chciałam napisać. 

W moim zborze były osoby przewlekle chore, które nie mogły być na pamiątce. Na zebrania też nie chodziły, ale pamiątkę traktowały jako coś bez czego nie dostąpią zbawienia...

Mój ojciec przez lata spędzał całe noce, żeby u wszystkich "zrobić święto" i tak jak piszesz, wracał w nocy :(

Po jakimś czasie przyszło nowe zrozumienie, że to jest święto tylko dla namaszczonych i oni muszą tam być, a drugie owce są tylko obserwatorami i świat się nie zawali. Faktycznie na początku ci chorzy się burzyli.

Dla mnie natomiast to było jak objawienie. Od tamtej pory nie rozumiałam, dlaczego wszyscy tak się podniecają i czekają na ten dzień jak na otwarcie hipermarketu.

Jak sie czlowiek uczy cieplego usmiechu? Jest jakas broszurka ktora pokazuje szczery usmiech? Moze jakis pokaz? Scenka rodzajowa? Komiks? Zaznacz cieply usmiech!

To zdanie mowi bardzo wiele o Swiadkach....

AG, taki duży jesteś, ale takie pytania zadajesz. Przecież wiadomo, że sztuczny ciepły uśmiech to rodzaj przykurczu mięśni podobny do grymasu, wywołany bólem d#&y.

1 osoba lubi to

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Przez NoeGd
      Przypadkowo tutaj trafiłem a skoro trafiłem to się przywitam i przy okazji wyrażę swoje zdziwienie tym, że posty muszą zostać zatwierdzone...Dziwne.
      Jestem wierzący jakby kto pytał, nigdzie nie przynależący poza Kościołem Pana Jezusa...
      Allelujah!
    • Przez SJ33
      Witam wszystkich !
      Już od jakiegoś czasu przeglądam to forum jako nadal czynny ŚJ ale zauważam ze jeste wiele osób które jednak mimo wszystko mają pewne wątpliwości czy to religia prawdziwa .
      Może na początek nie bede sie rozpisywał jak to jest ze mną
      Poszukuje tu osób, które nadal są w zborach i też sie zastanawiają jaki to ma wszystko sens.
      Czy są tu takie?  W miarę czasu napiszę jak to ze mną wszystko wygląda  
    • Przez KamilAnglia
      Witam wszystkich forumowiczów po dłuższej przerwie
      Co u Was moi mili?
      czy ktoś mnie jeszcze pamięta?:P
    • Przez DreamMaster
      Temat jak dla mnie bardzo ciekawy!!.  Drodzy forumowicze czy znacie jakieś przypadki kogoś kogo chrzest został unieważniony??. Wiem że teoretycznie jest to możliwe .... no właśnie teoretycznie... nie wątpię że były takie przypadki ale mam wrażenie że jest to sprawa baaardzo ciężka!!!

Swego czasu miałem wizytę pasterską(o którą sam swoją drogą poprosiłem) gdzie przyznałem się że chrzest nie wziąłem w stanie "całkowitej czystości". (Był to okres gdzie jeszcze zależało mi na byciu w WTS w sensie  czynnego udziału)

Ciekawą sprawą jest to że mimo iż przyznałem się że nie byłem "godny" chrztu  żaden starszy nie zasugerował mi w najmniejszy sposób że powinien wziąść ponownie chrzest!.

Jakie macie doświadczenie??. W sumie uważam że "ponowny chrzest" w celu zmylenia starszych   ... czyli uzyskanie   ponownie statusu nieochrzczonnego i nagłe stwierdzenie że zmieniam zdanie i jednak nie chcem chrztu to bardzo dobre rozwiązanie dla kogoś kto zrozumiał że nie ma ochoty dalej być w WTS a przy tym nie chce stracić rodziny!!! ;0 

Zachęcam do wypowiedzi wasz gorliwy brat w odstępstwie DM!
    • Przez DreamMaster
      Od jakiegoś czasu przestałem chodzić na zebrania i głosić. W sumie mój okres odpływania zaczął się w 2011 roku.Początkowo zacząłem wpadać na zebrania raz na 2 tygodnie potem raz na miesiąc przy czym ciągle przeważnie zdawałem symboliczną godzinkę jako owoc. Jednak kilka miesięcy temu gdzieś w okolicy końcówki czerwca(z tego co teraz dobrze pamiętam) całkowicie postanowiłem pożegnać się  ze zborem(zero głoszenia i zero zebrań jedyne co planuje to  przyjść na pamiątke.Trochę z sentymentu i trochę dla rodziny)  

Od paru miesięcy dzwoni do mnie i smsuje jeden wyjątkowo natrętny  starszy.Pyta o owoc i pisze  smsy co u mnie słychać i że chciałby mnie odwiedzić.Ja uznałem że będę prowadził taktyke "kompletnej zlewki": Nie odpowiadam na smsy a jak do mnie dzwoni to nie odbieram jego telefonów. 

Drodzy bracia odstępcy! Co myślicie o mojej "strategi"? i jak wy sami sobie radzicie z podobnymi bolączkami co ja?. Jak wyglądała czujność braci starszych kiedy postanowiliście odejść ze zboru przy czym nie chcieliście dać  się wykluczyć? Ciekawi mnie też jak to wygląda obecnie??. Coś pytają sie o was starsi , dzwonią?? zapraszają na pamiątke??  itp

Zachęcam do wypowiedzi!
  • Popularny

• Wpisy bloga